Grožis

Amino rūgštys – natūralus grožio šaltinis?

Gražūs kūnas suteikia žmogui kur kas daugiau pasitikėjimo savimi, tad natūralu, kad daugelis moterų ieško būdų, kurie gali padėti joms puoselėti savo natūralų grožį. O šiuo metu priemonių tikrai yra gana daug. Nuo įvairiausių procedūrų iki vitaminų, sveikos mitybos patarimų, ypač daug dėmesio sulaukia ir maisto papildai.

Šiuo metu pastarųjų pasirinkimas yra tikrai labai platus, tad nėra paprasta rasti tokius, kurie atitinka konkrečios moters poreikius ir tuo padeda pasiekti tikrai matomą rezultatą.

Kaip vieni geriausių dažniausiai yra minimos amino rūgštys. Jos yra gyvybiškai svarbios ne tik žmogaus sveikatai, tačiau taip pat ir grožiui.

Amino rūgščių tipai

Amino rūgščių yra labai daug ir tinkamai maitinantys nemažai jų kasdien gauname su maistu. Tiesa, pačios svarbiausios dažniausiai minimos yra 20. Jos taip pat dažniausiai dedamos ir į papildus, kurie vartojami siekiant geresnės savijautos.

9 amino rūgštys, kurios yra nepakeičiamos: fenilalaninas, histidinas, izoleucinas, lizinas, leucinas, metioninas, triptofanas. treoninas ir valinas. Daugiausia amino rūgščių galima rasti gyvulinės kilmės šaltiniuose, tai yra, paukštienoje ir jautienoje, taip pat ir jūros gėrybėse, pieno gaminiuose, kiaušiniuose bei tam tikrose daržovėse, pavyzdžiui, sojoje.

O likusios 11 amino rūgščių yra pakeičiamos: argininas, alaninas, asparaginas ir asparto rūgštis, cisteinas, glutaminas ir glutamo rūgštis, glicinas, prolinas, tirozinas ir serinas. Dalis jų mūsų organizmuose gaminami tik tuomet, kai žmogus jaučia stresą.

Kiekviena rūgštis atlieka ir skirtingą funkciją. Pavyzdžiui:

 1. Argininas – padeda odai, atkuria ją.
 2. Glicinas – gerina odos elastingumą, taigi, lėtina senėjimą.
 3. Glutaminas – drėkina odą.
 4. Histidinas – pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis.
 5. Lizinas – suteikia odai daugiau stangrumo, taip pat pasitarnauja jos lėtėjimo procesuose.
 6. Leucinas – gali padėti sumažinti raukšles.
 7. Metioninas – veikia kaip antioksidantas.

Amino rūgštys odai

Moterims, kurios nori, kad laikas bėgtų kuo lėčiau ir pavyktų išsaugoti gražią, elastingą, jaunatvišką odą, svarbu, kad kasdien būtų vartojama kuo daugiau maisto produktų, kuriuose yra amino rūgštys. Kur kas paprasčiau išbandyti papildus, kurie leis būti ramiai, kad savo odai skyrėte tiek dėmesio, kiek jai reikia.

 • Veikia kaip antioksidantai.

Kadangi amino rūgštys turi priešuždegiminį poveikį – jos veikia kaip antioksidantai ir apsaugo odą nuo įvairiausių aplinkos veiksnių, kurie skatina senėjimo procesus. Tai gali būti ne tik dulkės, tačiau ir UV spinduliai.

 • Skatina kolageno gamybą.

Kolagenas yra svarbus baltymas, kuris atsakingas už mūsų odos elastingumą. Reikia atsargų, kad oda su laiku senėtų kuo lėčiau ir amino rūgštys tam tinka labiausiai.

 • Drėkina odą.

Odos drėkinimas yra viena svarbiausių sąlygų norint, kad laiko ženklai ant jos matytųsi kuo mažiau. Drėkinimui yra priemonių labai daug ir skirtingų. Svarbiausia – drėkinti ne tik iš išorės, tačiau taip pat ir vidaus.

 • Atkuria natūralų odos barjerą.

Apsauginis skydas nuo aplinkos dirgiklių garantuoja, kad Jūsų oda net ir pasiekus brandų amžių vis dar atrodys puikiai. Kuo daugiau apsaugų – tuo geriau. O jos irgi turi būti ne tik išorinės, tačiau ir vidinės.

 • Skatina ląstelių apykaitą.

Galiausiai, rūgštys taip pat pagreitina odos gijimo procesus, o atsinaujinančios ląstelės padeda odai išlikti gražiai.

Amino rūgštys plaukams

Lygiai taip pat amino rūgštys labai pasitarnauja ir plaukų grožiui. Jos:

 • Drėkina plaukus.
 • Skatina plaukų augimą.
 • Gydo juos.
 • Mažina pleiskanų tikimybę.

Svarbiausia yra reguliarus jų gavimas tiek su maistu, tiek su papildais.