Katės, vabalai, kirmėlės, beždžionės, vorai, žuvys – robotų inžinieriai vis dažniau kreipiasi į gamtą įkvėpimui. Jūsų dėmesiui 5 įdomiausi robofaunos atstovai.
Crabster
ROBOTAS-KRABAS
Korėjos vandenynų tyrimų ir technologijų institutas pastaruosius dvejus metus dirbo ties robotų krabų. Pranešama, kad tai yra vienas iš didžiausių krabų pasaulyje, jis yra panašaus dydžio kaip ir Smart automobilis. Robotas sukurtas atsižvelgiant į krabų ir omarų struktūrinius požymius, robotas turi šešias kojas, bet dvi priekinės (kaip ir tikro krabo), turi čiuptuvų funkcijas.
Milžinas mokslininkams padės tyrinėti nelaimingų atsitikimų vietas. Robotas ant jūros dugno gali likti daugiau nei 24 valandas, dirbti tamsoje ir atlaikyti stiprias sroves. Nors Crabster kol kas tik šliaužioje, vėliau jį nori „išmokyti” plaukti kaip varlę ar vėžlį.
BionicOpter
ROBOTAS-LAUMŽIRGIS
Vokietijos bendrovė Festo pademonstravo roboto laumžirgio prototipą vadinamų BionicOpter. Pasak kūrėjų, tiksliai nukopijuoti vabzdžio skrydį buvo iššūkis: tikras laumžirgis apjungia sraigtasparnio ir lėktuvo judesius, jis gali skristi bet kuria kryptimi, ‘kabėti’ vienoje vietoje ar net plaukti. Rezultate, BionicOpter sparnai juda nepriklausomai vienas nuo kito, tačiau judesių dažnis dydesnis nei įprasto laumžirgio. Esmė tame, kad robotas yra kelis kartus didesnis nei jo gamtos prototipas – 44 centimetrų ilgio ir 175 gramų svorio. Todėl, tam kad jūdėti, jam reikia dažniau plazdėti sparnais. Valdyti robotą galima išmaniuoju telefonu.
Mokslininkai tikisi, kad robotas laumžirgis bus naudinga naujų orlaivių plėtrai, ypač didinant jų galimybę manevruotį.
https://www.youtube.com/watch?v=VENwrGcQ304
Robugtix T8
ROBOTAS-VORAS
Vienas iš nedaugelio komerciškai prieinamų robotų, robotas-voras Robugtix T8 parduotuvių lentynuose pasirodys rudenį, už 1,5 tukstančių dolerių. Kad 1 kilogramą sverentis voras jūdėtų, jam reikia 26 servomechanizmų, kurie jam suteikia realų judėjimą. Tačiau nupirkti nepakaks: robotą pirmiausia turėsite surinkti ir prijungti prie radijo sistemos, kuria turėsite nusipirkti atskirai.
Robo Raven
ROBOTAS-VARNAS
Robo Raven – naujas skraidantys aparatas, sukurtas Maryland universitete. Atliekant bandymą, pro šalį skrisdamas vanagas pradėjo pulti robotą – nes jis būvo panašus į tikrą paukštį.
Darbai vyko apie 10 metų, ir dabar Robo Raven gali skristi bet kokiomis oro sąlygomis (įskaitant stipriam vėjui), smigti žemyn ir daryti salto. Tokia judesių įvairovė tapo įmanoma dėka to, kad pirmą kartą pavyko sukurti modelį, kurio sparnai veikia nepriklausomai vienas nuo kito. Robotas-varnas yra kelis kartus didesnis negu tikrasis paukštis ir gali pasiekti greitį iki 16 km/val.
Robobat
ROBOTAS-ŠIKŠNOSPARNIS
Biologas S.Swartz ir inžinierius K.Brown iš Brown universiteto, po daug metų įvairių tyrimų studijuojant šikšnosparnių struktūrą ir skrydžio funkcijas, sukūrė tos pačios formos ir dydžio bei judėjimo sparnus, vydutinio dydžio šikšnosparnio iš Pietryčių Azijos. Robotas turi ne visas gyvo pavyzdžio funkcijas, bet bandymai parodė, kad jis atitinka pagrindinius skrydžio struktūros parametrus.
Išradimas ne tik padės mokslininkams sužinoti daugiau apie šikšnosparnius (sudėtinga alkūnės struktūra, santykį tarp kinematinių charakteristikų ir aerodinaminių jėgų), bet taip pat suteiks plačias galimybes mažų orlaivių projektavimui.