Mokslas

10 inovacinių pasaulio mokslo įstaigų

Interaktyvūs seminarai, stipendijų agregatoriai, manekenai su Wi-Fi ir kūrybinės industrijos besivystančiose šalyse.

Siūlome susipažinti su 10 mokyklų ir aukštojo mokslo įstaigų, kurios savo veikloje aktyviai naudoja pažangias technologijas ir naujus mokymo metodus.

Athabasca University


Kanados Atabaskos universitetas prieš ketverius metus pradėjo programą Open Environment Project, iš dalies finansuojama valstybės. Tai apima universiteto reorganizavimą į visiškai virtualia organizaciją. Universiteto šūkis – siekti, kad švietimas būtų kuo prieinamesnis, ir dėl šio tikslo, jie nebijo laužyti akademinius pagrindus. Pavyzdžiui, čia įstoti galite bet kuriuo metu, nelaukiant naujų mokslo metų, kas net pagal nuotolinio mokymosi standartus yra labai drąsu.

Lone Star College System

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=v8Zu6CV3j2g
Teksaso kolegijų asociacija Lone Star College System, kuri susideda iš šešių universitetinių miestelių, viena iš pirmųjų įrodė savo veiklos efektyvumą naudojant debesų technologiją. Tiesą sakant, techninis Lone Star personalas sukūrė privačių debesų technologiją visiškai atsitiktinai. Iš pradžių uždavinys buvo atnaujinti susidėvėjusia įrangą ir kolegijų internetini portalą, kuris negalėjo susidoroti su studentų registracijos skaičiumi. Atnaujintas tinklas, kuris apima įmontuotą duomenų saugojimą, buvo neįtikėtinai patikimas, o taip pat ir pelningas: kolegijoms pavyko sutaupyti 1,4 milijonų dolerių.

Ørestad Gymnasium


Ši gimnazija yra įsikūrusi Kopenhagoje ir moko studentus, kurie ruošiasi pradėti studijuoti žurnalistikos profesiją. Fantastinis pastatas buvo suprojektuotas 3XN architektų biuro. Viduje yra didžiulė open space, kur mokosi visos klasės. Per tris studijų metus studentai mokomi socialinių ir gamtos mokslų, taip pat žurnalistikos, dviejų užsienio kalbų ir muzikos. Daiktai palaiko dvasią ir leidžia suprasti procesus, vykstančius pasaulyje. Pavyzdžiui, čia yra studijuojama biotechnologija, skaitmeninis dizainas ir inovacijos. Nėra sunku suprasti, kad, mokymosi procėse yra plačiai naudojamos naujausios informacinės technologijos.

Nordahl Grieg Videregående Skole


Aukštoji mokykla yra pavadinta Nordahl Grieg garbei ir randasi Bergene, Norvegijoje. Galima labai daug kalbėti apie mokyklos pastato futuristine architektūrą, ir labai gerai išvystyta infrastruktūra: didžiules auditorijas, suolus, veją ir spalvingus pufus, išsibarsčiusius visur. Mokykla yra vieša ir nemokama, ir toks pavyzdys Skandinavijos šalyse ko gero taisyklė – o ne išimtis. Bet kokiu atveju, Nordahl Grieg videregående Skole įkūnija ateities mokyklų idėją: šviesi, baisiai erdvi, vietomis primenanti šiuolaikinio meno muziejų, puikiai pritaikyta šiuolaikiniam jaunimui gimusiam su išmaniaisiai rankose.

Purdue University


Universitetas Purdue Indianoje įkurtas 1869 metais, vienas iš pirmųjų pradėjo naudoti socialinę žiniasklaidą švietimo veikloje, ir dėka to šioje srityje pasiekė didelę sėkmę. Dar 2009 metais buvo sukurta Hotseat programa, integruojanti Twitter, Facebook ir teksto pranešimus studentų komunikacijai paskaitų metu. Seminaruose yra spartesnis keitimasis idėjomis, paskaitos komentuojamos. Dėstytojai taip pat aktyviai naudojasi Hotseat programa kuri suteikia aukšto lygio paskaitas ir abipusi bendravimą su studentais.

Morsani College of Medicine


Kompiuterių ir biotechnologijų plėtra reikalauja naują požiūrį į medicininį išsilavinimą. Morsani medicinos koledžas, veikia kartu su Pietų Floridos universitetu – vienas iš geriausių aukštųjų medicinos mokymo įstaigų pavyzdžių. Praktiniai užsiėmimai, pavyzdžiui operacijos, atliekamos naudojant manekenus įrengtais su Wi-Fi (jie valdomi operatoriais). Svarbus skirtumas nuo įprastų manekenų yra tai, kad jie yra labai panašūs į tikrus pacientus, taip pat skirtingai reaguoja į medikamentus. Erdvė, kurioje tokie užsiėmimai vykdomi vadinasi VPCC (Virtual Patient Care Center), ir tai leidžia imituoti beveik visas medicinos procedūrų rūšis.

Longwood University


Longwood universitetas, įsikūręs Virdžinijos valstijoje, yra unikalus tuo, kad turi dešimties savaičių profesinio orientavimosi kursą vyresnio amžiaus studentams, kuris sujungia žaidimo elementus ir MOOC (Massive open online course) technologiją. Kursas buvo sukurtas bendradarbiaujant su švietimo platforma Badgestack, kuri dalyvauja projektuose naudojant (integruojant) žaidimo procesus švietime.

University of Arizona


Arizonos valstijos Universitetas visai neseniai pradėjo projektą Scholarship Universe. Svetainės sukaupta informacija apie visas dotacijas ir stipendijų rūšis, turi galimybę asmeniškai kiekvienam studentui parinkti įvairias galimybes. Iš tiesų ji naudoja technologiją šiek tiek panašia į Last.Fm, tik norint gauti rekomendacijas, studentai turi atsakyti į anketos klausimus. Išanalizavus atsakymus, galima pasakyti, ar studentas yra tinkamas gauti konkrečią stipendiją.

Limkokwing University of Creative Technology


Limkokwing universitetas siūlo populiarias kūrybines profesijas: inovacinį dizainą, multimedia ir informacines technologijas. Panašių mokymo įstaigų daug, tačiau savitas ir svarbiausias, ko gero, Limkokwing bruožas yra tai, kad universitetas yra įsikūręs Jungtinėje Karalystėje ir besivystančiose šalyse, Azijoje ir Afrikoje: Malaizija, Indonezija, Kinija. Ir net gana skurdžiose šalyse: Kambodža, Svazilendas, Lesotas. Šią mokslo įstaigą galima drasiai vadinti novatoriška, nes matomos dydžiulės pastangos spręsti ekonominį atotrūkį ir pramonės šakų plėtrą. Siekiant pakeisti situaciją, tokių pastangų tikrai nepakanka, bet tai gali būti pirmas žingsnis link keičiant aplinką šiuose regionuose.

Massachusetts Institute of Technology


Masačusetso technologijos institutas – tai prekinis ženklas, todėl nėra prasmės išsamiai aiškinti, kodėl universitetas yra aukštųjų technologijų. Pakanka žinoti, kad jame yra viena iš didžiausių dirbtinio intelekto laboratoriju, 77 MIT mokslininkai yra Nobelio premijos laureatai ir butent iš čia atėjo pirmasis 3D-spausdintuvas. Tačiau ne daug žmonių žino, kad adresas ocw.mit.edu turi daugiau nei 1800 nemokamų kursų iš MIT. Kažkiek laisvas žinių skleidimas, autorinių teisių kovoje ir švietimo komercijos epochoje, atrodo šiek tiek keistokai ir net per drasiai. Tačiau, atsižvelgiant į MIT ateities viziją, abejonių tikrai nekyla, kad jo laisvos prieigos prie informacijos laimės.