Išsilavinimas

4 požymiai, kad Jūsų vaikui reikia matematikos korepetitoriaus

Matematika – vienas svarbiausių dalykų mokomų nuo 1-os iki 12-os klasės. Vieniems vaikams matematika nuo pirmųjų klasių yra tarsi duotybė – jiems įdomu, jie bemat supranta užduotis ir tiesiog mėgaujasi šia pamoka. Kitiems, deja, šio mokslo šaknys yra karčios – matematikos pamokose gaunama informacija yra nesuprantama, o namų darbai sunkiai įveikiami. Tokiu atveju dažnai į pagalbą ateina matematikos korepetitorius.

Tačiau kaip nuspręsti, kada vaikui tikrai reikia papildomo matematikos mokymo? Štai 5 aiškūs požymiai, jog jūsų vaikui reikia matematikos korepetitoriaus pagalbos.

  1. Nuolat skundžiasi matematikos pamokomis

Jeigu vaikas po įprastinių matematikos pamokų yra susikrimtęs arba reiškia nepasitenkinimą, gali būti, kad matematikos mokytojas mokykloje neranda būdų sudominti vaiką mokytis.

Kiekvienas mokytojas gali taikyti skirtingus mokymosi metodus, tačiau tai neturėtų vaikui sukelti negatyvių jausmų. Atvirkščiai – vienas iš svarbiausių mokytojo uždavinių yra vaiką sudominti, nepaisant mokomo dalyko ar temos. Kitu atveju matematikos pamokos vaikui virsta kančia ir iššaukia nepasitenkinimą.

Susidūrus su tokia situacija, neverta daryti skubotų išvadų ir pernelyg nerimauti. Čia padėti gali matematikos korepetitorius. Jis galimai ras būdą vaiką sudominti, pažvelgt į šį mokslą iš kitos perspektyvos ir matematikos pamokos mokykloje taps įdomios.

  1. Praleidžia daug laiko prie matematikos namų darbų

Jeigu vaikas kiaurus vakarus praleidžia ruošdamas namų darbus, tai gali reikšti du dalykus. Arba jam matematikos mokslas yra beprotiškai įdomus, dėl ko vaikas praranda laiko nuovoką, arba atlikti namų darbus jam nesiseka.

Deja, pastarasis atvejis yra gerokai dažnesnis. Jeigu pastebite, jog vaikas praleisdamas daug laiko prie matematikos namų darbų nebeturi laiko kitų dalykų namų darbams – metas su vaiku pasikalbėti ir apsvarstyti papildomą matematikos mokymąsi.

  1. Gauna žemus matematikos pažymius

Vaiko pažymiai – geriausias būdas nuspręsti, kurie dalykai vaikui sekasi, o su kuriais yra reikalinga papildoma pagalba. Vaikai yra linkę stengtis ir domėtis tais dalykais, kurie jiems sekasi, tuo tarpu sudėtingus ar mažiau įdomius palikti nuošalyje.

Taigi, jeigu vaiko biologijos pažymiai yra puikūs, o matematikos gerokai žemesni, akivaizdu, jog vaikui reikalingas matematikos, o ne biologijos korepetitorius.

  1. Prašo pagalbos atliekant namų darbus

Pagalbos prašymas yra pats akivaizdžiausias faktorius, jog jūsų vaikui reikia papildomos pagalbos mokantis matematikos. Galbūt jis prašys ne korepetitoriaus, bet Jūsų pagalbos, ir tai yra puiku! Tačiau verta nepamiršti, jog tėvai gali prisidėti prie vaiko tobulėjimo matematikos srityje, tačiau profesionalią pagalbą pagal mokymosi programą pasiūlys tik disciplinuotas šios srities pedagogas. Tad jeigu spragos matematikos programoje įsišakniję, vaikui reikalingas profesionalus matematikos korepetitorius.

Papildomas matematikos mokymasis

Šais laikais papildomai mokytis matematikos galima įvairiais būdais, tačiau vienas populiariausių ir iš esmės keičiantis požiūrį į papildomą mokymąsį – rinktis online grupines pamokas ir gauti žinias iš kompetetingų ir sudominančių mokytojų nekeliant kojos iš namų. Digiklasė – kone inovatyviausia tokio tipo mokymosi plaforma Lietuvoje.