Mokslas

Vaikai mokslininkai

Šių metų birželio mėnesį “Google” paskelbė 15 konkurso Google Science Fair laureatų, kur vaikai – būsimieji mokslininkai pateikė žiuri savo projektus.

Siūlome susipažinti su jų projektais, kurie galbūt kažką įkvėps naujiems atradimams.

Лиза Соснова, Тина Кабир
14 ir 13 metų, RUSIJA

«ЛиТин» — universalus prietaisas, kuris matuoja kūno masę ir tankį. Pagrindinis jaunųjų mokslininkų uždavinys buvo, toki prietaisą sukurti iš atliekų (“ЛиТин” pagamintas iš paprastų plastikinių butelių), tuo tarpu jo tikslumas negali nusileisti tikriems prietaisams.

Alex Spiride
13 metų, JAV

Povandeninė transporto rūšis, kuri skolinasi judėjimo principą iš kalmarų – tai yra, vandens absorbcija ir jo greito išmetimo. Pagal Aleksą, šis prietaisas galės dirbti aplinkosaugos nelaimių valyme ir stebint povandeninį gyvenimą: dėl panašumo su kalmarų jis neatbaidys jūrų gyventojus.

Venkat Sankar
14 metų, JAV

Venkat savo darbe įrodė, kad galima sustabdyti nykstančių rūšių išnykimą, arba tiksliau tuos, kurie kenčia nuo infrastruktūros projektų.

Kavita Selva
13 metų, JAV

Eksperimento tikslas įrodyti, kad vietoi elektromagnetu gali būti naudojamos superlaidumo juostos. Tai padės sumažinti pagaminto metalo kiekį ir taip sutaupyti žemės resursų.

Viney Kumar
14 metų, AUSTRALIJA

Kelionės į Indiją metų Vinay pamatė greitosios pagalbos automobilį įstrigusi eismo kamštyje. Jo sugalvota technologija, leis įspėti vairuotojus įstrigusius spūstyse apie artėjanti gelbėjimo automobilį. Visa tai veiks navigacinės programėlės dėka, kuri bus skirta “Android” telefonams.

Elif Bilgin
16 metų, TURKIJA

Elif pasiūlė, kad paprastas plastikas, gaminamas naftos pagrindu, gali būti pakeistas plastikų gaminamų iš bananų žievės. Eksperimento metu, ji sukūrė tokios medžiagos prototipą, specialiai perdirbusi pasta iš bananų žievės.

Ann Makosinski
15 metų, KANADA

Ann sukūrė žibintuvėlio prototipą, kuris veikia be baterijų ir kinetinės energijos panaudojimo – o tik žmogaus kūno šilumos dėka.

Yi Xi Kang, Tricia Lim, Samantha Kwok
15, 16 ir 16 metų, SINGAPURAS

Eksperimento tikslas – surasti labiausiai tinkanti hormoną, kepenų fibrozės gydymui. Daroma prielaida, kad geriausiai šiam vaidmeniui tinka estrogenai ir progesteronai. Eksperimentas parodė, kad estrogenas geriausiai veikia kad sumažinti fibrozinius pokyčius kepenyse.

Valerie Ding
16 metų, JAV

Valerie tyrė saulės baterijas, kuriuose įrengti kvantiniai taškai. Jos darbe aprašomi kvantiniai taškai ir kaip jie dirba saulės baterijose.

Shrishti Asthana
15 metų, INDIJA

Srishti atkreipia mūsų dėmesį į ploviklių šalinimo problemą, sunkiai perdirbamų įvairiose pramonės šakose. Savo darbe ji rodo, kad susidoroti su problema gali cinko nanomolekule.

Charalampos Ioannou
18 metų, GRAIKIJA

Charalampos sukūrė pirštinę-egzoskeletą, kurį padeda žmonėms su negalia atgauti rankos motorinius įgūdžius, o tiksliau pirštų. Pagrindinė problema yra prototipo svoris, tačiau šiuo metu tyrinėtojas ties šia problema dirba ir tikisi rasti sprendimą.

Esha Maiti
17 metų, JAV

Esha savo tyrime panaudojo Monte-Carlo metodą, pacientams sergantiems krūties vėžiu. Pasak mokslininkų, šis metodas leis gydytojams tiksliai žinoti, savo tolesnius žingsnius.

Eric Chen
17 metų, JAV

Erikas atrado keletas naujų inhibitorių (medžiagos, lėtinančios ar sustabdančios reakciją), kurių dėka galima blokuoti gripo virusą, įskaitant ir pandemijos viruso protrūkius, pavyzdžiui, “kiaulių” ar “paukščių”. Iš kitų finalistų Eriko darbas skiriasi tuo, kad jis jau turi savo išradimo patentą.

Elizabeth Zhao
17 metų, JAV

Elizabeth rado būdą, kuriame galima nustatyti tikimybę susirgti melanoma – tam panaudota būtų tik žmogaus nuotraukos. Programa ieško apgamas ir nustato jų savybes: kontūras, spalva, skersmuo.

Vinay Iyengar
17 metų, JAV

Vinay sukūrė naujus polinomo aritmetinius algoritmus Galua sritims. Praktikoje jis naudojamas šifravimui: autorius teigia, kad jo metodai yra daug greitesni ir geriasni nei tie, kurie naudojami kriptografijos metu.