Grožis

GERA KARMA kanapių baltymai (proteinas) – kuo ypatingi?

Visais laikais žmonės norėjo būti gražūs ir sveiki. Sveika mitybą ir ekologija pastaraisiais metais šiuolaikinėje visuomenėje vis labiau populiarėja ir vis daugiau žmonių nori rūpintis ne tik savo savijauta, bet ir geru poilsiu, tinkama mityba ir savo kūnu. Todėl sparčiai populiarėja įvairių asmeninių trenerių paklausa, sporto klubai nuolat pildosi naujais klientais, o internete sklando vis naujos efektyvių dietų paslaptys. Pastaraisiais metais Lietuvoje, kaip ir kitose pasaulio šalyse vis daugiau dėmesio skiriama baltyminėms dietoms, kurių pagrindinis principas – maitintis baltyminiu maistu. Tačiau retai kas susimąsto apie natūralius baltymų šaltinius.

Vienas tokių – kanapių baltymai. Tai pats geriausias augalinės kilmės baltymų šaltinis, iš kurio gaminami aukščiausios kokybės maisto papildai šiuolaikinei visuomenei. Tai natūralus baltymų šaltinis, kuris užtikrina ne tik sveiką mitybą, bet ir gerą žmogaus savijautą. Lietuvoje kanapių baltymai parduodami dar visai neseniai. Vienas tokių pardavėjų – GERA KARMA™, siūlantis pirkėjams aukščiausios kokybės sveikus gaminius sveikai gyvensenai. Plačiau apie tai, kuo naudingi ir kaip vartojami GERA KARMA™ kanapių baltymai mūsų skaitytojams papasakoti sutiko UAB Gera Karma vadovas Andrejus Petruša.

  • Kodėl baltymai tokie reikalingi ir naudingi, norint sveikai gyventi?
  • Baltymai yra reikalingi ir net gyvybiškai svarbūs kiekvienam iš mūsų, nepaisant mūsų amžiaus, svorio ar fizinės būklės. Baltymai yra sudaryti iš amino rūgščių ir atsakingi už daugelį mūsų organizmo funkcijų. Tačiau viena svarbiausių – tai statybinę ląstelių medžiaga. Įsivaizduokite, jei organizme trūksta baltymų, tuomet žmogus tampa silpnesnis, jam trūksta poilsio, jaučiasi pavargęs, prastai miega. Taip pat jam sutrinka ir kitos organizmo funkcijos. Todėl klaidinga manyti, jog baltymai arba proteinai yra reikalingi tik sportuojantiems. Kartais būtent tai nori pasakyti įvairių maisto papildų pardavėjai. Tačiau iš tiesų proteinas turėtų būti privaloma mitybos dalis kiekvieno mūsų racione.
  • Kuo išskirtinės yra pluoštinės kanapės, kurių produktais prekiauja GERA KARMA™?
  • Tai laiko patikrintas augalas, kurį naudojo dar senosios civilizacijos nuo Egipto laikų. Manoma, jog tai pati tvariausia kada nors auginta kultūra visame pasaulyje. Šiandien pluoštinių kanapių sąvoka sutinkama gana skeptiškai, tačiau senesniais laikais tai buvo visiems žinoma ir dažnai auginama kultūra. Šiandien net tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse kuriasi nauji pluoštinių kanapių ūkiai, pluoštinės kanapės ir kanapių baltymai vis stipriau įsitvirtina rinkoje kaip aukščiausios kokybės baltymai.
  • Tačiau labai dažnai baltyminės dietos, kurios neva yra tokios efektyvios, taip kritiškai vertinamos profesionalių mitybos specialistų?
  • Taip ir toks vertinimas teisingas. Nes taip jau yra, kad kai kuriuose baltymuose, kaip pavyzdžiui, sojų pupelėse, kurios laikomos tokios maistingos ir tinkamos net ir dietos metu, yra medžiagų, kurios slopina fermentų veikimą. Tai reiškia, jog valgant tokius baltymus organizmas patiria papildomų sunkumų virškinant juos. Tai nėra gerai ir dėl to kyla nemalonių pojūčių ar net sveikatos sutrikimų. Tuo trapu GERA KARMA kanapių baltymai – visiškai natūralus ir ekologiška produktas, kurio sudėtyje nėra jokių kenksmingų medžiagų. Kanapių baltymai neturi alergenų, todėl yra puikiai virškinami ir neapsunkina žmonių kasdienio gyvenimo.Be to, svarbu žinoti tai, jog kanapių baltymai yra tinkami naudoti bet kokius mitybos įpročius propaguojantiems žmonėms. Tai reiškia, jog ekologiškas ir natūralus produktas nekenksmingas, gali būti vartojamas tiek veganų, tiek vegetarų, tiek žaliavalgių ar tiesiog GMO ir pridėtinių medžiagų vengiančių žmonių. Nes kanapių baltymai yra pagaminti tik iš pluoštinių kanapių sėklų, tad tai visiškai natūralus produktas. Kaip mes mėgstame sakyti – tiesiog supermaistas!
  • Papasakokite, kokiu būdu galima vartoti kanapių baltymus ir kokie produktai iš jų gaminami?
  • Šiuo metu Lietuvoje populiariausi UAB GERA KARMA kanapių baltymai – tai kanapių baltymų milteliai ir kanapių aliejus (šalto spaudimo). Manau, kiekvienas vartotojas produktą pasirenka pagal savo gyvenimo įpročius. Pavyzdžiui, tie, kurie mėgsta gerti kokteilius, laikosi dietų ar tiesiog dažnai skuba, mieliau renkasi kanapių miltelius. Tai šalto spaudimo produktas, kuris apsaugotas nuo bet kokių pridėtinių kenksmingų medžiagų. Be to, šie riebalai praturtinti omegos rūgščių. Kanapių baltymų milteliai neturi jokio skonio ar prieskonio, tad juos galima drąsiai įtraukti į savo mitybos racioną. Patogu su jais gaminti kokteilius ar dėti į košę. Tai puikus užkandis, pusryčių ar vakarienės palydovas. Tokį kokteilį galima drąsiai gerti tiek sportuojantiems, tiek svorį metantiems žmonėms.

Kitas populiarus pasirinkimas – kanapių aliejus. Tai Lietuvoje užaugintas ir pagamintas produktas, spaudžiamas tik iš Lietuvoje užaugintų kanapių sėklų. Negana to, kad tai puikus baltymų šaltinis, kanapių aliejus taip pat praturtintas ir visu pluoštu mūsų organizmu reikalingų vitaminų. Tai kanapių baltymai su vitaminais A, B1, B2, B3, B6, C, D, E. Be to, aliejuje gausu kitų reikalingų medžiagų, tokių kaip magnio, kalio, cinklo, geležie ir kitų mikroelementų. O taip pat, kaip ir kanapių baltymų miltesiuose, taip ir aliejuje gausu Omega 3. dažnas klausia, kaip naudoti tokį aliejų. Tačiau tai visai paprastas produktas, kuris gali pakeisti bet kokį augalinį aliejų Jūsų kasdieniame gyvenime. Geriausias derinys – Jūsų mėgstamos salotos ir kanapių baltymai iš kanapių aliejaus.

Save

Save